[vc_row][vc_column width=”1/1″][vc_custom_heading text=”AFM® Nedir?” font_container=”tag:h2|text_align:left” google_fonts=”font_family:Open%20Sans%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C600%2C600italic%2C700%2C700italic%2C800%2C800italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”]

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]

  • AFM Aktif Filtre Katmanı kısaltılmış adıdır. Dryden Aqua tarafından geliştirilen ve üretilen yeşil cam parçalarından yapılmış devrim niteliğinde bir filtre katmanıdır.
  • AFM yaklaşık % 30 daha fazla organik parçacıkları filtre ederek kuvars kumdan çok üstün performans sağlar.
  • AFM bio-dirençlidir ve kendi kendine sterilize olur ve filtre yatağında bio-film oluşmaz. Bu önemli özellik havuz sistemini daha sağlıklı, daha ekolojik hale getirir.
  • AFM dünya çapında 100.000 adetinin üzerinde ticari ve özel yüzme havuzunda kullanılmaktadır.
  • AFM ISO 9001-2008 standartları altında üretilmekte ve içme suyu için Avrupa standartları kapsamında sertifikalı bir filtre malzemesidir.
  • AFM tescilli bir markadır ve sadece Dryden Aqua tarafından üretilmektedir.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”25195″ alignment=”center” border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″]

[vc_custom_heading text=”AFM® kuvars ve cam kumun performansını aşıyor” font_container=”tag:h2|text_align:left” google_fonts=”font_family:Open%20Sans%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C600%2C600italic%2C700%2C700italic%2C800%2C800italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”]

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″]
[vc_single_image image=”25199″ alignment=”center” border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][vc_column_text]

KUM FİLTRESİ

[/vc_column_text]

[/vc_column][vc_column width=”2/3″]
[vc_column_text]

1. Kristal berraklığında temiz su

AFM kuvars veya cam kumdan çok daha iyi filtrasyon sağlar. 20 m/s hızında flokülasyon olmadan filtreleme hassasiyeti 5 mikrona ulaşır. AFM temiz kuvars veya cam kumundan en az % 30 daha fazla organik madde filtreler. APF ve ZPM sayesinde optimize koagülasyon ve flokülasyon ile, 0,1 mikrondan az bir nominal filtreleme elde edilebilir.

2. Düşük klor tüketimi daha az toksik yan ürün oluşumu anlamına gelir:

Klor mükemmel bir dezenfektandır. Ancak, organik ve inorganik maddeler ile reaksiyonunda daima Trikloramin ve THM gibi istenmeyen toksik yan ürünler meydana gelir. Ne kadar az klor kullanımı olursa o kadar az istenmeyen yan reaksiyon ürünleri oluşur. AFM ile kuvars veya cam kumdan çok daha fazla maddenin filtrasyonu gerçekleşir Bu özellikle koagülasyonu ve flokülasyona bağlı olarak elde edilir. Ters yıkama işleminde her şey filtrelenir ve temizlenir, okside edilmesine gerek kalmaz. Daha iyi filtrasyon, daha az klor tüketimi; daha az toksik yan reaksiyonlar demektir.

3. Bio-dirençli (Anti bakteriyel) – bakteri virüs ve diğer patojenleri barındırmaz:

Kum iyi bir mekanik filtredir; ama aynı zamanda bakteriler için ideal bir üreme ortamıdır. Sadece bir kaç gün içinde her kum tanesi bakteriler tarafından istila edilir. Onlar hemen dezenfektanlara karşı kendilerini korumak için mukus oluştururlar. Bakteri ve diğer patojenlerin Legionella da dahil olmak üzere oluşturdukları bu tabaka biofilm olarak adlandırılır. Eğer filtrede biofilm yoksa Legionella da yoktur.

4. Trikloramin ve klor kokusu olmaz:

Biofilm deki bakteriler sudaki üreyi amonyağa dönüştürürler; daha sonra da klor ile reaksiyona girerek inorganik kloramin (mono, di-ve trikloramin) oluşturur. Trikloramin rahatsız edici klor kokusuna neden olur ve aynı zamanda ciddi bir sağlık tehdidi oluşturur. Bununla birlikte, suda herhangi bir heterotrofik bakteri yoksa, üre suda kalır. Bu üre, klor ile reaksiyona girer ve zararsız klor üre oluşur. Biofilm oluşması, trikloramin ve klor kokusu olmaz.

5. Filtre fonksiyonu AFM ile yıllar boyu korunur:

AFM filtresinde biofilm oluşumu yoksa filtrenin fonksiyonun engelleyecek hiçbir durum yoktur. Filtrenin kirlenmesi nedeniyle sık sık geri yıkama yapılmasına rağmen kum filtresinin fonksiyonu 6-12 ay sonra önemli ölçüde şekilde kötüleşir. Ancak AFM’nin performansı uzun yıllar boyunca sürekli yüksek kalır.[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/1″]

[vc_custom_heading text=”AFM’yi etkili kılan nedir?” font_container=”tag:h2|text_align:left” google_fonts=”font_family:Open%20Sans%3A300%2C300italic%2Cregular%2Citalic%2C600%2C600italic%2C700%2C700italic%2C800%2C800italic|font_style:400%20regular%3A400%3Anormal”]

[/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

1. Saf yeşil cam :

AFM için kullanılan ham maddenin çok özel bir cam kalitesine sahip olması gerekir. AFM sadece AFM kendi sterilizasyonunu sağlamak için gerekli kimyasal ve fiziksel özelliklere sahip sadece saf yeşil camdan meydana gelir.

2. İdeal hidrolik özellikler:

Ham madde en uygun parça şekli ve büyüklüklerine ayrılır. Doğru şekil AFM nin en iyi hidrolik özellikleri için çok önemlidir. Toplar (cam boncuklar veya inciler) ve plakalar temiz su uygulamaları için uygun değildir. Güvenlik nedeniyle, cam parçacıklarının filtre malzemesi için tehlikeli olmadığı kabul edilmiştir. Ayrıca üretim sürecimiz için ISO belgemiz bulunmaktadır.

3. Aktivasyon süreci:

AFM aktivasyon süreci büyük katalitik yüzey ile mezofor yapı yaratır. Tipik kırık cam veya kumun her bir m³ içinde 3.000 m² yüzey alanı vardır. Aktif AFM’nin ise; her bir m³ içinde 1.000.000 m2 üzerinde yüzey alanı vardır. Bu da 300 kat fazla adsorpsiyon ve katalitik reaksiyon demektir. Hidroksil gruplar AFM’ye ağır metal ve organik molekülleri çeken zeta potansiyel olarak da bilinen güçlü negatif yük verir. Oksijen ve oksitleyici ajanların olması durumunda; katalitik yüzey, okside kirleticileri maddeler ve AFM yüzeyi dezenfekte eden serbest radikaller meydana getirir.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”25234″ alignment=”center” border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/4″]

[vc_single_image image=”25258″ alignment=”center” border_color=”grey” img_link_target=”_self” img_size=”full”]
[/vc_column][vc_column width=”3/4″]
[vc_column_text]

Dryden Aqua Entegre Sistemi (DAISY)

Dezenfeksiyonda kullanılan zararlı maddelerin kullanımını ortadan kaldırmak amacıyla geliştirilmiştir.

Dip hattı

Camın kimyası, partikül şekli ve özellikle aktivasyon işlemi; bu önemli özellikleriyle AFM kum ve cam kum filtrelemeden çok daha iyi performans göstermektedir. Güçlü negatif yüklü geniş yüzeyi organiklerin ve küçük partiküllerin yüzeyde tutunmasını sağlar. Ayrıca yüzeyi serbest radikaller ve yüksek redox potansiyeli üreten metal oksit katalizörlere sahiptir. Bununla birlikte AFM kendi kendini ezenfekte etmektedir. AFM bakterilerin yerleşmesini engelleyen eşsiz, bio-dayanıklı filtre malzemesidir.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]