Kartuş Filtreleri

Suda bulunabilecek kaba partiküllerin, çamur, tortu gibi istenmeyen maddelerin arıtılması için kullanılır. Özellikle kapta bekledikten sonra gözüken tortularına arıtılması için ideal bir çözümdür. Evsel ağırlıklı kullanılmakla beraber kullanıldığı yere bağlı olarak bazı sanayi tesislerinde de kullanılabilir.

20″ ve 10″ olmak üzere iki ayrı modeli mevcuttur. 1 mikron ile 100 mikron arasında filtreleme yapılabilir. Kartuşu değiştirilmesi ve montajı çok kolaydır. Kirletici madde mekanik olarak derinlemesine filtrelenmektedir. Kirletici madde önce dış tabakalar vasıtası ile kaba olarak filtrelenmekte ve daha küçük partiküler, iç tabakalar tarafından yakalanmakta ve tutulmaktadır.

Kartuşlar poliproplen iplikten bal peteği diye anılan helezonik huni şeklinde sarılmaktadır. Dış ve kanat uçlarına sahip özel olarak tasarlanmış gövde genel olarak suların içinde bulunan katı kirletici maddelerin aşamalı ve derinlemesine filtrelemesini sağlamakta olup basınçtaki düşüşü azaltır ve kartuşun daha uzun ömürlü olmasını sağlar.